Koloběžkový závod a běžecká desítka 2017

Bez pedálů Kolem světa se opět vydařil především díky vám závodníkům. Když se dá dohromady Hotel Komorní Hůrka, spolek Bez pedálů, Běžecká škola Miloše Škorpila, KOLOBĚHsport a EBICA, nemůže to dopadnout jinak.

Na trať se tentokrát vydalo 98 koloběžců a běžců, aby zúročili hodiny dřiny v posilovnách a na běžeckých pásech. Litry potu a pytle kilojoulů, které nechali na tréningových tratích.

Úvodní závod nejmenších účastníků na odrážedlech a hliníkových koloběžkách naladil i ostatní účastníky na správnou notu a děti rozhodně nebraly závod na lehkou váhu.

Dětský závod na 2,4 km už byl skutečným bojem o pozice v závodním poli a odhalil několik budoucích talentů koloběžkového světa. V poli se utkali závodníci týmů PSP KK Plzeň, Bez pedálů a Unikosů, které budeme určitě v letošním roce vídat na stupních vítězů i v dalších závodech.

V hlavním závodě čekala na koloběžce jako vždy 20km dlouhá trať kolem velkého rybníka Amerika (dvě kola) a běžce trať poloviční. Snad ranní déšť a svěží vzduch mohl za to, že na trati padali rekordy v obou kategoriích. Průměrná rychlost vedoucích jezdců 31km/h je toho důkazem. Původní záměr běžců (alespoň podle jejich vlastních slov) „jen tak se proběhnout“ vzal za své. Běžet za těchto podmínek pomalu by bylo opravdu hříchem. Takhle vypadá opravdové jaro.

Překvapením pro závodníky, ale i pro nás pořadatele byl český herec Mirek Etzler, který se chopil příležitosti a ujal se startovního praporu. Odstartoval jednotlivé závody s neskrývanou radostí. Dostali jsme několik dotazů, jak se nám jej podařilo pro závod získat? Nebylo to tak složité. Protože trávil víkend v hotelu Komorní Hůrka, stačilo jej vytáhnout od snídaně.

A jak celý závodní den probíhal si můžete prohlédnout v našich fotogalerii.

A jestli se vám v Komorním Dvoře líbilo, přijďte na další náš kousek. Jestli „Dáte kilo?“ si můžete zkusit v Pětihodinovce Bez pedálů.


Výsledky 2017

Koloběžky ženy

 1. Legátová Alena
 2. Černá Klára
 3. Rainová Gabriela

Koloběžky muži

 1. Pavel Jan
 2. Hrůza Vojta
 3. Theiner Ondřej

Koloběžky holky

 1. Peštová Kamila
 2. Kubíková Andělka
 3. Rosengergerová Lea

Koloběžky kluci

 1. Hercík Jakub
 2. Jun Matěj
 3. Baxa Kryštof

Běh ženy

 1. Ballová Marie
 2. Polcarová Marcela
 3. Fialová Kateřina
  Treglerová Lenka

Běh muži

 1. Cupal Pepa "Pomalý"
 2. Kunc Miroslav
 3. Zoubek Ladislav