Noční závod 2016 | Bez pedálů

Noční závod 2016

Noční závod Bez pedálů oblékl v roce 2016 úplně nový kabát.
Z centra Tachova jsme jej přestěhovali do romantické krajiny Konstantinových lázní, kde město vybudovalo luxusní cyklostezku spojující několik okolních obcí.
Počasí nás uvítalo a  pokřtilo vydatnou bouřkou. Kdo se ale nezalekl, užil si parádní závod s vydatnou dávkou adrenalinu.

Čas registrace a startu závodu jsme oproti minulým ročníkům naplánovali tak,  abychom startovali ještě za bílého dne. Důvod je jednoduchý. Chtěli jsme připravit závod i dětem, které rodiče v tradičním nočním čase nechávají spíše toulat ve hvězdách než na stupátku koloběžky.
Celé odpoledne trápilo Českou republiku deštivé a bouřlivé počasí a nejinak to bylo i v místě našeho závodu.  Náš tým nejprve propadl trudomyslnosti. Dokonce jsem i chvíli uvažovali o zrušení závodu.
Jenže když už takový závod naplánujete a připravíte, není tak jednoduché bez výčitek sbalit kufry.
Koneckonců není špatného počasí....vždyť to znáte.

Čekáme na závodníky

Ještě za vydatného deště se k registraci, která končila v 19:45  dostavilo rovných  21 závodníků a déšť ustal.

Provedli jsme rychlou kontrolu trati a odklidili několik desítek šneků. Závod mohl začít.
Děti, které se dostavili s rodiči startovali s dospěláky, které jak uvidíte z výsledků pěkně prohnali
Závodníci se řadí ke startu

Voda která stála na hladkém asfaltu zmáčela tělá závodníků dosyta. Bylo ale teplo a nikdo nedal najevo, že by voda byla nepřekonatelnou překážkou.

Závod se jel na  10 kol při kterých ti nejrychlejší závodníci natočili 28 km

Trasa cyklostezky protíná na dvou místech železniční trať. Vlaků jsem se ale bát nemuseli. Závod byl odstartován až po projetí posledního vlaku.

Po projetí každého kola museli závodníci objet řádku kuželů. To aby při otočce museli téměř zastavit a sčítači kol stihli zaznamenat jeho průjezd.
Katka Walzerová brzdí na otočce

Závod končil po projetí prvního jezdce cílem. Ostatní závodníci na trati pak mohli jen dokončit kolo.
Konečně v cíli

Obloha od mraků byla sice vymetená, ale veškerá voda z trati se přestěhovala do bot koloběžců. Proto jsme bezodkladně vypsali diplomy a mohli přistoupit k vyhlášení výsledků.

Vyhlášení proběhlo trochu netradičně. Nejprve jsme vyhlásili vítěze kategorie, pak druhého a jako posledního třetího v pořadí.

zleva 2.Anděla Kubíková, 1.Mikuláš Kubík, 3.Matěj Štěpánek

zleva 2.Katka Krčková, 1.Katka Walzerová, 3. Martina Preclíková

zleva 2.Jan Fous,1.Lukáš Konopásek, 3.Martin Čížek

Třetí nejrychlejší byl odměněn speciální cenou Kryštofa Haranta s jeho portrétem.

Kdo tohoto místního šlechtice nezná tak:

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic byl český spisovatel, šlechtic, válečník, diplomat, cestovatel a hudebník, příslušník rodu Harantů z Polžic a Bezdružic.
Byl jedním ze 27 pánů popravených 21.6.1621 na Staroměstském náměstí Byl popraven jako třetí v pořadí.